Dziewczynki z "Dwójki" w wojewódzkim finale

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dziewczynki z "Dwójki" w wojewódzkim finale

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Paczkowie jest o krok od spektakularnego sukcesu sportowego na poziomie wojewódzkim. Dziewczynki z czwartych klas awansowały do opolskiego finału usportowionej gry w dwa ognie. Już teraz wiadomo, że są w najlepszej czwórce Opolszczyzny, ale szanse na podium, a nawet zwycięstwo, są całkiem spore.

Dziewczynki z  "Dwójki" z powodzeniem przebrnęły przez przez trzy etapy rywalizacji i teraz szykują się do wojewódzkich finałów. 12 grudnia uczennice PSP nr 2 nie miały sobie równych na szczeblu gminnym - wygrały wszystkie mecze i zdobyły I miejsce w turnieju, awansując tym samym do eliminacji powiatowych. Zostały one rozegrane dokładnie miesiąc później - 12 stycznia - w Nysie. W zawodach brały udział drużyny z Łambinowic, Nysy, Chróściny, Białej Nyskiej, Głuchołaz, Sidziny, Kałkowa i właśnie Paczkowa. Na typ etapie nasze zawodniczki również okazały się bezkonkurencyjne - zwyciężyły we wszystkich konfrontacjach i z kompletem punktów wygrały cały turniej.

Powiatowy sukces zaowocował awansem do półfinałów wojewódzkich. Rywalizacja na tym szczeblu odbyła się 18 stycznia w Brzegu. Drużyna dziewcząt z PSP nr 2 znowu okazała się najlepsza - zdobyła I miejsce uzyskując awans do rozgrywek finałowych. Małe paczkowianki przeszły "jak burza" przez trzy etapy rozgrywek i wyrastają na prawdziwe mistrzynie gry w dwa ognie. Przed nimi najważniejsze starcie - 8 lutego w Opolu dziewczynki powalczą w finale o najwyższe miejsce na wojewódzkim podium. Życzymy im powodzenia i mocno trzymamy kciuki!

Skład drużyny PSP dziewcząt - gra w dwa ognie (rocznik 2000 i młodsze): Karolina Bartczyszyn, Klaudia Pałosz, Weronika Morawska, Paulina Szafran, Patrycja Borówka, Natalia Tokarska, Wiktoria Turała, Wiktoria Otręba, Katarzyna Pastuszka, Aleksandra Janusz. Opiekun: Ilona Robak